Beşiktaş Müzik Merkezi,bağlama,baglama,saz,gitar,piyano,keman,akordeon,klarinet,bati,muziği,kaval,mey,enstrüman,ders
TR EN We Offer Music Classes in Turkish & English at Our Center in Istanbul
Beşiktaş Müzik Merkezi, bağlama,saz,gitar,piyano,ders,kurs,enstrüman,ders,instrument
Anasayfa,beşiktaş,besiktas,muzik,music Kurumsal,corporate,about us,hakkımızda branşlar,brans,dal,alan,erdal,erzincan foto,fotoğraf,fotoğraflar,photos,action,erol,parlak ön kayıt,arif,sağ,mp3,music link,linkler,link,ali iletişim,contact,us,email,mail,free video,youtube,gitar,satriani,mustafa,dönmez,keman Kurumsal,corporate,about us,hakkımızda

Keman
 Keman Eğitmenleri:

  Keman Hocası- 2
  Keman Hocası- 1
  Keman Hoca 3
keman 4 telli yayli bir çalgidir. yayli çalgilar ailesinin( keman,viyola,viyolonsel,kontrabas) en tiz sesli üyesidir. en sevilen çalgilarin başindadir. tini güzelliği ve anlatim olanaklari onun ideal bir solo çalgisi ve orkestra çalgisi sayilmasini sağlamiştir. keman yaklaşik olrak 70 ayri ağaç parçasinin akustik değerlere göre biraraya getirilmesinden oluşmuş bir çalgidir.
keman yayi, bir çubuğun iki ucuna takili at killarinin bir mekanizma arciliğiyla gerilip, reçine denen özel bir maddenin sürülmesinden sonra gerili tellere sürtülerek ses elde etmeye yarayan araçtir.

KEMAN TEKNİKLERİ
Legato tekniği: yayli çalgilarda yayla yapilan legato tekniği çalgilardan ses üretmenin var olan en mükemmel ve en doyurucu yöntemidir. legato herhengi bir şekilde dizilmiş notalarin ayni yay çekişinde veya itişinde çalinacağini belirten temel bir yay tekniğidir.

Stacctto:Nota kümelerinin yayi çekerken yada iterken birbiri ardindan kesik kesik çalinmasi tekniğidir. her notadan sonra durularak hizla ayni yönde devinime geçirilir. bu devinimler serisi sağ elin parmaklarinin ve bileğin yardimyla gerçekleştirilir.

Ponticello:Eşikte çalma,eşiğe yakin çalma anlamina gelen bir yaylama tekniğidir.

Vibrato:Keman çalmada tele basan parmağin ilri geri çok küçük ve eşit araliklarla seri bir biçimde hareket ettirilmesi tekniğidir. iyi bir vibrato sese canlilik, sicaklik katar.

Portamento:Kemanda portamento, herhangi bir notaya basili parmağihizla kaydirarak başka bir sese ulaşma tekniğidir. sadece iki notayi bağlama gerekliliği doğduğunda kullanilir.

Tremolo:Kemanda titrek çalma anlamindadir. bu teknik bir yada iki notanin tikrek yani yayin ileri geri hizla hareket ettirilerek çalinmasiyla elde edilir....
bunlar keman ve yay teekniklerin sadece birkaç tanesidir....
MüfredatCopyright © 2006 - 2007 BesiktasMuzik.com Anasayfa Kurumsal SSS Foto Albüm Ön Kayıt Linkler İletişim Video
Become a fan of BMM in facebook | 
Twitter Instagram Vimeo youtube Facebook Email RSS 

Tasarım ve Uygulama: Dinamik