Beşiktaş Müzik Merkezi,bağlama,baglama,saz,gitar,piyano,keman,akordeon,klarinet,bati,muziği,kaval,mey,enstrüman,ders
TR EN We Offer Music Classes in Turkish & English at Our Center in Istanbul
Beşiktaş Müzik Merkezi, bağlama,saz,gitar,piyano,ders,kurs,enstrüman,ders,instrument
Anasayfa,beşiktaş,besiktas,muzik,music Kurumsal,corporate,about us,hakkımızda branşlar,brans,dal,alan,erdal,erzincan foto,fotoğraf,fotoğraflar,photos,action,erol,parlak ön kayıt,arif,sağ,mp3,music link,linkler,link,ali iletişim,contact,us,email,mail,free video,youtube,gitar,satriani,mustafa,dönmez,keman Kurumsal,corporate,about us,hakkımızda

İleri Ses dersleri (Advanced Voice Lessons)
 İleri Ses dersleri (Advanced Voice Lessons) Eğitmenleri:

  Parisa Arsalani
Advanced Voice Lessons in Istanbul (for Professional singers) By Iranian Singer
"Parisa Arsalani"
(from Azerbaijan Conservatory)
A/ High Note Techniques in all singing Styles (Pop,Ethnic,etc_) 'Increasing vocal range (without losing singing style) A/ Losing all strain in high notes A/Getting rid of Voice problems


----- (( Müfredat )) -----


* High Note Techniques in all singing Styles (Pop,Ethnic,etc_)

*Increasing vocal range (without losing singing style)

* Losing all strain in high notes

*Getting rid of Voice problems

Şan Dersi Programi

Şan dersleri programi her ders yinelenen ve tekrarlarla geliştirilen çalişmalar ve her derste farkli bir konunun anlatildiği sürekli ilerleyen çalişmalar olarak iki ana eksende toplanabilir.

Ders Programi

Streching Egzersizleri

Esneme Çalişmalari (Vücut üzerindeki gerilimi yok etmeye yönelik çalişmalar)

Nefes Teknikleri

Nefes Egzersizleri, Diyafram Çalişmalari, Nefes Alma, Nefes Verme Egzersizleri

Duruş Teknikleri

Doğru Duruş Çalişmalari

Diksiyon Çalişmalari (Konuşma Egzersizleri)

Sesli ve Sessiz Harfler üzerinden gidilerek yapilan çalişmalar

Ton ve Rezonans

Doğru tonu ve rezonansi bulmaya yönelik çalişmalar

Şan Egzersizleri

Sesli ve Sessiz Harfler ile hece çalişmalari, Ses Perdelerinin (Orta Sesler, Göğüs Sesleri ve Kafa Sesleri) Yerlerinin Belirlenmesi

Artikülasyon

Stil Analizi Çalişmalari

Repertuar Çalişmalari

Play Along (Hazir Altyapilar) ile Yapilan Çalişmalar


1. Çoğunlukla soyut işlemler olarak bilinen ses eğitimi uygulama ve etkinliklerinin, öğrenmeyi kolay ve kalici kilacak somut işlem ve uygulamalara dönüştürülmesi ana ilke olarak ele alinir.

2. Kaliteli bir ses üretiminde doğru solunum alişkanliğinin rolü yadsinamaz, bu nedenle, konu üzerinde titizlikle durulur.

3. Ses genişliği, düzgünlüğü ve rezonans potansiyeli doğal verginin temel özellikleridir. Her şarki söyleyen kişi bu özellikleri geliştirebilir. Fakat ses güzelliği ve kalitesi, sadece doğal yaratiliş özelliği olmayip, rahat tonda, dengeli bir rezonans sonucu oluşmaktadir. Bütün bu özellikler için kişisel ses becerisi kazandirilir.( ancak bu süreçte sabirli olunmalidir.)

4. Ses eğitiminde register kavrami üzerinde önemle durmak gerekir. Bu kavrami sadece ses perdesi ile değil, sesin şiddeti ve rezonansi ile birlikte düşünmek uygulamada faydali olur.

5. Ayni ses perdesi üzerinde bir registerden diğerine ‘crescendo’ ve ‘decrescendo’ yaparak geçmek, ses kirilmalarini ve geçiş sorununu önleyecektir.

6. Geçiş tonu sorununa; pes, orta, ve tiz ses uzamlarinin (register) birbirleri ile kaynaştiği yerlerde rastlanabilir. Bu nedenle, öğrencinin her tonu, tekrar tekrar çeşitli ünlülerle bikmadan usanmadan denenir.

7. Register değişikliğinin gerçekleşeceği notalarin önceden belirlenmesi, öğrencinin o seslerle karşilaştiğinda bir gerilim duymasina yol açabilir. Bu nedenle geçişleri öğrenciye hissettirmeden yaptirarak eğitimin ileriki basamaklari için sorun yaşanmasinin önüne geçilir.
8. Ses eğitimi alan kişideki var olan müziksel duyarlilik, anatomik bir kusur yoksa, register ve rezonans bölgelerinin kullanim özellikleri geliştirilerek etkili bir seslendirme - yorumlama becerisine dönüştürülür. Bu nedenle , öğrencilerin kapasite ve özelliklerine göre her birine farkli egzersizler yaptirilip istenilen düzeyin elde edilmesi süreci hizlandirilir.
Müfredat

* High Note Techniques in all singing Styles (Pop,Ethnic,etc_)

*Increasing vocal range (without losing singing style)

* Losing all strain in high notes

*Getting rid of Voice problems


Copyright © 2006 - 2007 BesiktasMuzik.com Anasayfa Kurumsal SSS Foto Albüm Ön Kayıt Linkler İletişim Video
Become a fan of BMM in facebook | 
Twitter Instagram Vimeo youtube Facebook Email RSS 

Tasarım ve Uygulama: Dinamik